Kätele tekivad vesivillid peale suitsetamisest loobumist 05.08.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Miks kaovad vesiviilid ära, kui alustada uuesti suitsetamist? Avastasin selle endal juba 30 aastat tagasi. Peale järjekordset loobumiskatset eelmisel aastal selgus juhuslikult, et see lööve tekib mul peale suhkru tarvitamist. Samas ei tekita mesi ega fruktoos mu kätele löövet. Ehk oskate Teie vastata, miks ma pean suitsetamise mahajätmisel loobuma ka suhkrust?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere! Teie haigusjuht on tõesti haruldane. Võimalik, et nii suitsetamine kui suhkru söömine vallandavad Teie organismis protsessi, mis kutsub esile villide tekkimise. Kahjuks pole hetkemeditsiinil Teile välja pakkuda meetodit, kuidas hakkaksite suitsetamist või rafineeritud suhkrut paremini taluma. Siiski võib vaadelda antud juhtumit ka positiivses fookuses – suitsetamisest ja suhkrust loobumine säästab Teie tervist tunduvalt rohkem kui üksnes tülikast nahaprobleemist vabanemine. Lugupidamisega, Kristi Abram