ureoplasma 02.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Lugesin teie vastust küsimusele ureoplasma kohta. Vastuses te mainisite,et see pole suguhaigus aga e-raamatus on öeldud,et müko-ja ureoplasma on suguhaigused sarnased klamüüdiale. Olen segaduses, nimelt oli mul mõni aeg tagasi see "kala lõhna" haigus ja kui ma olin selle vastu ravi ära teinud võttis arst uued proovid mis näitasid,et mu tupp pole puhas mille peale ta võttis proovi mis näitas ureopkasmat. Arst küsis mitu-mitu korda kas ma ennast kuidagi halvasti ei tunne ja oli nii imestunud, kui ma ütlesin,et ei ja et voolust on ka viimasel ajal vähem. Kui ma küsisin,et mis haigus see on ja kust see tuleb hakkas ta mulle rääkima sellest,et meie naised oleme teistsugused kui mehed ja meie suudame truud olla aga mehed kohe mitte kuidagi ei suuda jne.millest ma järeldasin et mu mees on selle mulle kusagilt koju toonud. Mis on suhtelised vähe tõenäoline sest oleme tõesti 24h koos nii tööl kui kodus ja ta pole mulle andnud mingit põhjust endas kahelda. Ja kui se meist emmal kummal varasemast ajast oleks olnud kas siis arstid poleks seda mul varem avastanud kuna olen oma mehega juba paar aastat koos ja käin emakakaela haavandi ja muude probleemidega regulaarselt (ütleme,et väga tihti ) kontrollis.

Sai päris pikk jutt. Ette tänades Anne (23)

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud Anne!

Suguhaigusi käsitlevas e-raamatus on öeldud,et mükoplasmoosid, millede tekitajateks võivad olla Ureaplasma urealyticum,Mycoplasma hominis ja Mycoplasma genitalium,on sageli esinevad kuse-suguelundkonna haigused,mis võivad(aga ei pruugi) põhjustada sarnaseid kaebusi urogenitaalse klamüdioosiga. Neist kolmest nimetatud haigustekitajast ainult Mycoplasma genitalium on alati patogeenne,kuna teised kaks võivad kuuluda ka organismi normaalse mikrofloora hulka ja ainult organismi vastupanuvõime langedes muutuda haigust tekitavaks.Seetõttu ei saa Mycoplasma hominise ja Ureaplasma urealyticumi poolt põhjustatud põletikke mitte mingil juhul käsitleda kui klassikalisi suguhaigusi, kuivõrd protsess võib nö.käivituda ilma mingi välise nakkuseta.