Nahasügelus jalasäärtel 04.06.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline probleem, et öösiti hakkavad jalasääred sügelema. Peale kratsimist sügelus kaob, hommikul on sääred nagu nõgestega viheldud kuple täis. See probleem on kestnud üle nädala.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere! Sügelevad kublad on nõgestõve ehk urtikaaria tunnuseks. Urtikaaria põhjuseid on palju: toit, ravimid, nahale toimivad keemilised ja füüsikalised tegurid. Ligikaudu 70% juhtudest polegi võimalik nõgestõve põhjust kindlaks teha ja säärastel juhtudel tuleb tegeleda lihtsalt sümptomite leevendamisega. Püüdke mõelda, kas viimasel ajal on teie ümber midagi uut, mis võiks sügelemist vallandada ja võimalik ohutegur kõrvaldada. Sügelemise leevendamiseks võib apteegist küsida allergiatablette (need toimivad nõgestõve korral) ja nahka rahustada niisutavate kreemidega. Tavaliselt äge nõgestõbi (kestvus <6 nädala) kaob mõne aja pärast iseenesest. Kui sümptomid ei kao, tuleb pöörduda siiski arsti vastuvõtule näitama, sest peale nõgestõve on olemas ka teisi sügelevaid nahahaigusi.
Parimat soovides,
Kristi Abram