papilloom 29.01.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 30 a naine ja mul hakkasid väga kiiresti tekkima ja suurenema ~4 aasta eest igasugused nahamoodustised (käsnad, sünnimärgid jne). Neid kokku lugeda pole võimalik. Olen näidanud neid nahaarstidele, kelle sõnutsi olevat mul papilloomviirus. Mis teeb muret, on see, et nahamoodustised, mis on läinud suuremaks, hõõrduvad ja punetavad. Kahele käsnale selja peal tehti krüoteraapiat, kuid rohkematele õde nõus tegema polnud. Hetkel on käsnade kasv nagu aeglasemaks muutunud. Arst soovitas mitte kasutada kreeme, kuid kuna mul on kuiv nahk siis mis vahendeid võiksin kasutada dushi all ja pärast? Kas on võimalik, et nakatan ka ainult puute teel teisi inimesi? Kas on võimalik, et see väga kiire igasuguste nahamoodustiste teke võis olla seoses maksa talituse häiretega?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kahtlen Teie diagnoosis (papilloomviirus). Tulge vastuvõtule, et saaksin moodustised üle vaadata ning ravisoovitused anda.