Punane ketendav laik silmanurgas 14.02.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lapsel oli sünnist alates parem silmakanal ummistunud. Nüüd on see probleem lahenenud, aga on jäänud silmanurga punane, kuiv ja ketendav laik. Algselt (kui silm oli vesine) määrisime sinna perearsti soovitusel Oftan Akvakoli geeli. Kuu aega oli ilma ravita ning nüüd sama palju oleme proovinud silmaarsti soovitusel panna niisutavat baaskreemi Aqualan (viimane tundub olukorda veel hullemaks tegevat, tekivad korbad). Mida teha kuni saame nahaarsti juurde näitama minna, et olukord paraneks?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Pildi ja kirjelduse järgi tundub olevat tegemist ärritusdermatiidiga. Kerge dermatiit võib mööduda iseenesest, kui ärritaja toime lakkab, kuid arvestades, et laps on juba 7-kuune, on protsess kestnud küllatki pikalt. Vahel võib paikne ravim ka ise soodustada nahaärritust ja siis on mõistlikum kasutamine lõpetada. Paikse vahendina võite proovida tsinki sisaldavat pastat või kreemi, mis kaitseks nahka ärrituse eest ja soodustaks paranemist ning samas ei oma ohtlikke kõrvaltoimeid. Erinevaid preparaate on saadaval apteegis käsimüügis (küsida apteekrilt). Kui kolle sellega ei parane, on vaja ikka retseptiravimit ja selleks tuleb pöörduda arsti vastuvõtule.