Probleem aknega 14.01.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 16 aastane poiss. Mul on juba mingi 3 aastat olnud probleem vistrikega (aknega) aga viimasel ajal läheb probleem kogu aeg hullemaks. Nägu olen puhastanud regulaarselt igasuguste erinevate vahenditega. Hetkel kasutan näiteks SebaMed-i Clear Face seeriat. Muidugi tean ka seda, et pesemine üksi ei hoia ega likvideeri haigust. Viimasel ajal on tekkinud palju põletuslikke vistrikuid. Käisin kahe kuu eest ka ühe nahaarsti juurest läbi. Ta kirjutas mulle mingi piirituse baasil vedeliku mis oli põhimõtteliselt mõeldud põletiku vastu. Hoolimata sellest olukord muudkui halveneb. Lisaks rääkis, et need punnid ei ole nii rasked tekitamaks arme. Kuid siiski on see akne ägestumine juba tekitanud arme ja arvatavaasti tekitab edaspidigi. Probleemsed kohad on rinna esine, kael, suu- ja lõua- piirkond ja otsaesine. Niisiis tahaksin küsida kuhu oleks mul kõige otstarbekam pöörduda saamaks TÕHUSAT ravi akne kontrolli alla saamiseks. Ma usun, et ma ei eksi kui arvan, et akne ei ole midagi mille all peaks paratamatult kannatama või ootama kuni haigusest "välja kasvatakse". Kõige hullem on just see, et probleem rikub tuju ja põhjustab enesehinnangu kahjustamist. Ette tänades jään teie vastust ootama.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Akne raviks on olemas tõhusaid ravivahendeid. Soovitan Teil vastuvõtule pöörduda.