Punased armid 24.08.10 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Üle-eelmisel suvel märkasin, et haavad ning isegi väiksemad kriimustused ei taha peale paranemist kuidagi normaalselt heledamaks muutuda. Haav paraneb küll ära, kuid arm ja selle ümbrus jääb punaseks. Alguses arvasin, et see võtab lihtsalt rohkem aega, kuid armid on siiani punased. Ükski vigastatud koht ei ole valus, ei sügele ega midagi, armid on lihtsalt punased. Ma ei tea, kas need on kuidagi seotud, kuid probleeme on ka sinikatega. Need muutuvad ajaga tuhmimaks, kuid ei kao täielikult.
Tahaksingi teada, kas peaksin muretsema ning arsti juurde pöörduma, on mul mingi aine puudus või võtab punetuse vähenemine mõnel inimesel lihtsalt rohkem aega?
Mainin veelkord, et haavad ei ole olnud sügavad ning paranevad alati kinni, nahale jääb lihtsalt punane plekk.

Arst vastas:

dr Karin Hussar

Dermatoveneroloog

Tere,
arvan, et võiksite oma perearstiga ühendust võtta, kes hindab, kas tegemist on tavalise haava paranemise protsessi ja tavaliste armidega.
Haava paranemine ongi keeruline ja aeganõudev protsess, kus eristatakse kolme staadiumi (nn. põletiku-, kasvu- ja küpsemisstaadium) ning see protsess kõik kokku võib kesta kuni 1 aasta.
Kui probleem on kergesti tekkivate hematoomidega, rääkige ka sellest perearstile, kes võtab vajalikud vereanalüüsid.
Lugupidamisega,
Karin Hussar