allergia 01.01.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on allergia erinevate toiduainete vastu,näiteks mesi,tsitruselised jne. olen hoolikalt jälginud,et ma neid aineid ei tarbiks,kuid siiski on mul pea iga nädal probleem valusate villidega.arstid on öelnud,et need tulevad allergiast,ent kuidas siis,kui ma mulle keelatud toite ei söö. Ja kas villid näol ja veresegused villid kätel(mis on nii valulikud,et ei lase asjugi käes hoida,haav on sügav ja paraneb mitu nädalat) on üldse allergilised nähud?

Tänan ette!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Veresegused tugevalt valulikud villid ei pruugi olla allergianäht. Seega peaksin Teid nägema, et diagnoos täpsustada. Kõige sobivam aeg arstile tulekuks on haiguse äge etapp.