katkised suunurgad 20.12.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Mõnikord talviti ikka juhtub, et suunurgad lõhenevad - külm, huulte limpsimine ... Tavaliselt on hügieeniline huulepulk ja õhtuti rasvase kreemiga kreemitamine mure lahendanud. Seekord mitte. Suunurkades on lõhed ja suunurgad punetavad juba pea kolmandat nädalat. Olen proovinud Nivea ja Essex kreeme, saialille salvi, teepuuõli, isegi hydrokortisooni ja Travocorti viimases hädas (kõike muidugi mitte korraga), aga ei mingit tulemust (kõiki olen proovinud 2-3 päevase kuurina ja vahetasin preparaati, kui mingit tulemust ei märganud). Minu perearst soovitas erytromycin salvi, kuid seda pole paraku enam saada. Mida teha?

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Peale erytromütsiini on neid teisigi. Käsimüügist saate Linola sept kreemi, mis teie olukorda leevendaks.

2-3 päeva ei ole piisav nimetada ravikuuriks ja et otsustada efekti üle.

Põhjus võib olle nii bakteriaalne kui seeneline.