lapse kehal mingid moodustised 18.12.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Küsimus oleks järgmine. Lapsel on näol (1) ja säärel(1) selline ümar ja nahast kõrgem moodustis(nagu väike muna). See jalal asuv on ajanud välja mingit valget-ka läbipaistvat ollust ja selle tagajärel väiksemaks muutunud, aga veidi aja möödudes uuesti kosunud. Nüüd aga hakanud sügelema ja punetama, laps on seda ka urgitsenud ilmselt. Milles asi? Kuhu peaks abi saamiseks pöörduma?

Oleksin väga tänulik vastuse eest!

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kui moodustiste läbimõõt on suhteliselt väike ( 2...3 mm) , võib olla tegemist molluskitega ja sel juhul aitab Teid dermatoloog. Kui on suuremad sõlmed , võiksite pöörduda (laste) kirurgi poole.

Dermatoloog S.Liiv