klamüdioos 26.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen saanud klamüdioosi raviks juba kolmed antibiootikumid(Tarivid, Rovamycine, Doksütsükliin). Viimastega olen poole peal(40tk.) Mida teha kandidoosi kahtluse korral(kipitus kusitis jätkuvalt)?Sellise tabletikogusega ei tohiks klamüdioosi küll enam olla. Kusjuures peale Rovamycini(30tabl.) analüüsi ei ole tehtud. Kas võtta rohi lõpuni? Kui on kandidoos, kui hulluks võib asi minna kui võtan doksütsükliini lõpuni? Tänan

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Suure tõenäosusega on Teil kas antibiootikumide tarvitamise tagajärjel või mõnel muul põhjusel tekkinud urogenitaalne kandidoos,mistõttu peaksite pöörduma arsti vastuvõtule,kes pärast läbivaatust ja uuringuid saaks panna täpse diagnoosi ja sellest tulenevalt ordineerida ka õige ravi.Kui Teie arst kirjutas Teile välja kolmanda ravikuuri antibiootikumidega,siis pidi tal selleks kindlasti põhjus olema,mistõttu see arst,kes on Teid uurinud ja tunneb Teie haigust,saaks Teie küsimustele kõige täpsemalt vastata.Praktika näitab,et kõik haigusjuhud on erinevad ja ilma patsienti nägemata pole võimalik otsustada,mis on konkreetsel juhul parim.