Lõhenenud suunurgad, kuivavad huuled 23.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, dr. Heli Raudsepp!

Palun öelge, mis põhjustab suunurkade lõhenemist ja huulte kuivamist. Saan aru, et see on organismi sisemine häire ja see kordub talveti.Palun öelge, mis puudujäägid on ja mida juurde tarvitada.

Suur tänu!

Marju Peärnberg

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Suunurkade lõhenemise peamiseks põhjuseks on infektsioossed tegurid. (nn. angulus infectiosus)

Vanematel inimestel ning nõrgestatud organismiga patsientidel, näiteks diabeedihaigetel jne. võib esineda ka pärmseenest põhjustatud suunurkade lõhenemist.

Igal juhul tuleb Teil pöörduda arsti vastuvõtule, et täpsustada diagnoos ja saada vajamineva ravimi retsept.