Punased täpid 23.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen20-aastane naine. Viimastel kuudel olen märganud, et nahale

(eriti õlgadele, käsivartele, jalasäärtele) tekivad üksikud tumepunased täpid

(nagu täppverevalumid), läbimõõt kuni u 3 mm. Nädala jooksul täpp kaob.

Kas see võib olla nt toidust või joogiveest (liiga rauarohke) või millest?

Ette tänades.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teie kirjelduse alusel on põhjust oletada vaskuliiti, mille põhjused võivad olla erinevad- alates allergiast kuni erinevate üldhaigusteni, mille üheks sümptoomiks võivad olla täppverevalumid.

Oluline oleks registreeruda nahaarsti vastuvõtule, kes vaataks üle lööbe, määraks uuringud ja ravi.