herpes 14.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Millal on gen. herpest võimalik diagnoosida? (anlüüsidega mitte visuaalselt)

Kas pärast nakatumist mingi aja jooksul või pärast lööbe tekkimist või ...?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Genitaalherpese diagnoosimiseks saab kasutada järgmisimi uuringumeetodeid:

-külv haiguskoldest (võimalik teostada ainult haiguse ägenemise ajal)

-uuring molekulaarsel meetodil haiguskoldest (võimalik teostada ainult haiguse

ägenemise ajal)

-seroloogiline uuring antikehade esinemise suhtes verest (võimalik teha ka siis

kui haigus pole kliiniliselt avaldunud)

Genitaalherpese esmase haigushoo puhul on uuringud haiguskoldest külvi ja/või molekulaarse meetodiga positiivsed, aga seroloogia negatiivne (antikehad pole veel jõudnud tekkida).Retsidiivi puhul on positiivsed nii haiguskoldest võetud proovid kui ka seroloogia HSV antikehade esinemise suhtes verest.