Atoopiline dermatiiti 13.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Põen atoopilist dermatiiti ja seda juba lapsepõlvest. Nüüd viimased 1,5-2 aastat on ta pidevalt olnud ägedas staadiumis. Põhiliselt esineb näol, silmalaugudel ja kaelal. Vahepeal - eriti halval perioodil oli isegi üle kogu keha. Olen kasutanud aeg-ajalt (üsna sageli siiski) hormoonsalve (kortaid ja celestoderm). Mure seisneb aga selles, et nädal tagasi sain teada , et olen rase - kas eelnev hormoonsalvide kasutamine võib mõjutada kuidagi loodet? Kui rasedusest teada sain, siis lõpetasin salvide kasutamise, aga enne olin ju koguaeg neid kasutanud - kui rasedusest ei teadnud veel! Paanika minus aina tõuseb...

Hetkel on ka naha olukord eriti halvaks muutunud. Täna hommikul olid silmalaud kohutavalt punased, kipitavad ning kõige tipuks veel paisets ka. Kas see võib olla lihtsalt närvipingest (olen veidi närveldanud) või on see minu rasedusega seotud?

Olen kangesti pabinas!

Ette tänades,

Meril

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Lp. Meril

Rasedate atoopikdermatiidi ravis kasutatakse esimese grupi hormoonkreeme, tuntum oleks Hydrocortison ning seda püütakse kasutada võimalikult lühiajaliselt. Suuremat tähelepanu tuleks pöörata baaskreemidele ning nahahooldusele. Kui aga laud on turses ning naha seisund pole kiita, soovitaksin tulla siiski vastuvõtule, et leida Teile kõige sobivam ja võimalikult leebem raviskeem.