enneaegne vananemine 09.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 24 a. neiu. neli aastat tagasi tegin aborti. Pärast seda toimus minu organismis palju muutusi. Nt. kui enne seda olin figuurikas, siis pärast hakkasin kiiresti kaalust alla võtma. Mis muret teeb kõige rohkem-nahk hakkas kiiresti vananema. Kui enne ta oli elastne ja natuke rasvane, siis nüüd ta muutus kuivaks ja millegipärast peenemaks nagu vanadel inimestel. Olen ju nii noor, aga näol on juba kortsud, silmade all varjud. Proovisin kreeme ja vitamiine. Joon palju vett. Ei aita. Olin väga ilus kunagi, see teeb kõige rohkem haiget. Kas on see seotud abortiga ja harmonaalsel tasemel muutusega või on teine põhjus ja mis võib aidata?

Tänan!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Selleks,et Teid kõige tulemuslikumalt aidata, peaksin ma Teie nahka nägema. Olen kindel, et Teie aitamiseks on võimalusi.