allergia silma ümber 09.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

mida ma peaks tegema, kui mul on silmade ümber allergia välja löönud.

Silmad valutavad ja sügelevad, näen halvemini. Kunagi käisin selle probleemiga arsti juures, ta kirjutas mingit hüdrokortisoonisalvi.

Kas peaksin nahaarsti juurde pöörduma?

Ette tänades,

M (17)

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kui tegemist on allergiaga, siis tuleb kindlasti välja selgitada, mille vastu allergia on. Silmaümbrusesse tekib allergiline põletik sageli kosmeetikumide kasutamisest. Kui see on ka Teie puhul nii, siis on Teil endalgi ehk teada, kas lööve tekib ripsmetuššist, lauvärvist, silmaümbruskreemist jm. Kui Te seda ei tea, tuleb teha allergiatestid allergoloogi juures. Saatekirja saate perearstilt. Kui allergia põhjustaja on teada, siis on ainuvõimalik tee seda v ä l t i d a.

Dermatoloog S.Liiv