käte liighigistamine ? 08.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minu 3 aastasel pojal hakkasid sõrmed nahka ajama umbes 1 nädal tagasi. Vana nahk tuleb maha ja uus roosakas nahk on all. Valulikkust laps ei kurda.Tundub nagu liiguks see alla peopesadesse. Kas võib olla tegemist käte liighigistamisega kinnaste tõttu. kindad on labakindad pika randme osaga,sellised nn.kombenesiooni kindad(ka materjaliks kunstmaterjal).Arstile veel näidanud pole,aga telefoni teel soovitas lastearst Elocon kreemi,mis aga ei sobinud(hakkas tugevalt kipitama).Määrisin ise 1päev õhtul ja hommikul saialille salvi ja tundus nagu oleks paremaks läinud(proovin ka täna).Kas võib olla tegemist mõne allergilise reaktsiooniga - kehal löövet ei ole ja kokku puutunud ka mingite kahtlaste ainetega ei ole(vähemelt kodus mitte).Laps käib lasteaias. Ette tänades murelik ema.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kas ketendus algas sõrmeotstest? Kui Te katsute oma lapse käsi ning need tunduvad jahedad ja higiesd olema, võib tõepoolest tegemist olla liighigistamisest põhjustatud nahamuutusega. Sellisel juhul peaks sobima Hidrofugal kreem, mille saate osta apteeegist ilma retseptita. See on minu arvamus, kui loen Teie kirjeldust kuid õigem oleks mul last oma silmaga näha.