kipitavad ja "narmendavad" huuled 06.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lp Dr.Raudsepp,

mul on paari viimase kuu jooksul häda ärrituses huultega. Huuled kuivavad ja kipitavad, lõpuks hakkavad nahka ajama. Olen proovinud igasuguseid hügieenilisi huulepulki ja kreeme (saialillesalv, 55 urea kreem, Blistexi niisutav huulekreem) aga päris korda ma huuli ei saa. Ka alahuule ümbruse nahk on punane ja valulik. Hoolsa kreemitamise peale ärritus küll leeveneb ja nahk muutub nagu paksuks (?) aga mõne aja pärast on ärritus jälle tagasi.

Millest see võib tingitud olla (nahahaigus, stress, vitamiinipuudus)?

Varem mul nii hullusti huuled kuivanud pole. Ja ülikuiva õhuga ruumides samuti ei viibi, nagu ka pole kommet õues tuule käes huuli limpsida.

Ettetänades,

24 a neiu

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kui ka huulte ümbrus on punetav ja ketendav, siis hügieenilisest huulepulgast ei ole piisavat abi. Vajate ravikreemi, mille retsepti saate nahaarstilt.