Analüüsid 01.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Käisin naistearstil niisama regularses kontrollis, andes ühtlasi ka kõikvõimalikud analüüsid (külvid). Julgust jäi puudu öelda, et kontrollitaks ka suguhaigusi, kuna oli üks juhuvahekord, kus ei kasutanud kondoomi. Kas võimalikud nakkused tulevad tavaanalüüsidest välja või peab seda eraldi uurida laskma? Kui ruttu haigused levivad, st et kas nädal pärast vahekorda on võimaliku nakatumise korral juba haigust võimalik avastada?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tavaliselt on nädal peale vahekorda piisav aeg, et teha kinglaks, kas olete saanud mõne nakkuse või mitte. Haiguse pikem peiteperiood esineb reeglina süüfilise, genitaalherpese, HIV-i ja papilloomviirusest tingitud nakkuse puhul.Süüfilise ja HIV-i olemasolu saab kindlaks teha mitte külvide, vaid vereproovide kaudu.

Ei oska mõistatada, mis haiguste suhtes Teie günekoloog uuringud tegi ja missuguste suhtes tegemata jättis(kui üldse jättis).See küsimus tuleks Teil küll endal oma arstile esitada!