ketendav laik alumise silmalau all ja silmalaul 13.01.06 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Pöördun teie poole järgmise murega: nimelt juba alates oktoober 2005 tekkis mul ülalnimetatud laik. Esmalt külastasin dermatoloogi, kes kirjutas mulle määrimiseks välja salvi, mida kasutatakse ka ohatiste korral. Selle kasutamisest läks olukord vaid hullemaks: laik punetas ja kipitas rohkem. Lõpetasin sellise ravi. Seejärel külastasin silmaarsti, kes määras mulle määrimiseks salvi (vist oli hüdrokortisool kui ma ei eksi), selle kasutamine ei teinud midagi hullemaks, kuid ka mitte paremaks. Millega võiks olla tegu, kui see laik on naha värvi, kuid kui vett või kreemi saab, hakkab kipitama, punetama ja ära ei ole kadunud juba 5 kuud. Asi teeb murelikuks seda enam, et kuni selle laigu ilmumiseni ei ole mul mitte kunagi näonahaga probleeme olnud. Mida tuleks teha, kelle poole pöörduda?

Lugupidamisega,
Kristina

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Pöörduge nahaarsti vastuvõtule. Arvatavasti on tegemist kontaktärritusdermatiidiga. Teile vajalikud ravimid on retseptiravimid. Teid nähes selgub, kas ka mingid uuringud oleksid vajalikud.