Vistrikute moodi "laigud" 11.01.06 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline mure. Detsembri algusel tekkisid äkki paremale käele ( pöidla juures käe peal; esimesel sõrmel küüne juures; teisel sõrmel peal ja all ) väikeste vistrikute moodi ( palju koos - ovaalne laik 1-2 cm ) "moodustised" veepeaga. Algusel oli tunda natukene sügelemist siis tekkisid "vistrikud" mis ajasid vett välja s.t. koht oli(on) natukene alati märg. Apteegist sai küsitud: pakuti välja, et on Herpes, mis võib tulla ka naha peale ( n. käele ). Anti mulle raviks: Aciclovir ( Herpesevastane kreem ). Kasutasin - vahepeal tekkis ka vasakule käele ( pöidla juures ) siis paari päeva pärast ravim mõjus vistrikud kadusid kuid koht ikka veidikene õrnalt punetab. Kuna sai võetud jõulupuhkust ( kaks nädalat ) siis vistrikke juurde ei tulnud ega ka ravim ei aidanud eriti veel paremal käel - olid ja on alles, koht on punakas ja õrn. Jaanuaris läksin tööle kuid millegi-pärast hakkasid vistrikud juurde tulema. Selline tunne on, et kuna töötan arvutiga 8 tundi jutti ja hiirt kasutan just parema käega ning hiireklahve klikin just nende kahe sõrmedega siis ... paneb see asi mind mõtlema. Kas äkki oskate soovitada mõnda ravimit mis n.n. vistrikke kuivataks; jne. ?
Jutt sai pisut segane aga loodan, et saate aru.
Kõike paremat Teile,
M.T.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teie poolt antud kirjelduse alusel on tõepoolest raske midagi arvata, soovitan nahaarsti vastuvõtule pöörduda. Seni võite kasutada tsinkpastat, mida saate apteegist ilma retseptita.