ohatis 19.10.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on juba ule aasta vahelduva eduga tekkinu ja kadunud naol ohatis, posel. Tundub, et see ilmub just kulmade ilmade saabudes ja suvel liigse palavusega. Saan juba varakult aru kui see tekkima hakkab, siis hakkab see koht posel kihelema ja hullusti sugelema, kuni lopuks tekivad sinna villid ja posk laheb paiste. Aegamisi see kull kaob aga ootan hirmuga juba jargmist korda. Arstiga on selline asi, et kui ma aja kinni paneks, kuhu jarjekord on kuu aega, siis on see ekseem juba kadunud ja arstile pole enam midagi naidata.Kas peaksin ikkagi poorduma sellega arsti juurde voi saan sellest ise jagu? Kas selle jaoks on ravivat salvi, mida apteegist osta?

Tänan!

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kui tunnete juba, et ohatis tulema hakkab- naha kihelus kipitus, siis alustage kohe ravi. Need ravimid on apteegis käsimüügis( kreemid Acic, Zovirax, Acyclovir).

Kui alustate ravi esimese 24 tunni jooksul , on see parim. Herpeviirus, olles kord juba tekkinud, kordub, kui selleks on soodustavad tegurid(külemtamine, liigne kuumus, menstruaaltsükli esimesed päevad).