Pompoonid e. furunkul 10.12.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
19aastasel noormehel on 4 korda järjest pompoonid. Iga 3 nädala pärast uus. Praegu on sõjaväes,seal 2 korda olnud ja enne seda ka kodus. Igakord antibiootikumikuur,veresuhkur korras,teisi proove pole tehtud.
Mida teha,et enam ei tule? Kas oma vere süstimist tasub teha,vitamiine sööb.
Ei saa ju kogu aeg antibiootikumi võtta, juba 4 korda järjest võetud.
Teid ettetänades,noormehe ema- Ede.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Vere süstimist ma ei soovita teha. Soovitan lasta poisi kurku kontrollida nina-kõrva-kurguarstil. Mõnikord võib sellise olukorra põhjuseks olla krooniline kurgumandlite põletik,mis vajab kirurgilist ravi.