2 probleemi 09.12.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 33 aastane naine. Olen kasutanud 10 aastat Marveloni, mille võtmise lõpetasin pool aastat tagasi. Peale seda tekkisid õlgade taha (selja pool üleval) punnid. Just nagu oleks puberteediiga tagasi tulnud:) Nendest on jäänud tugevad armid, mis on üsna koledad. Kas oleks mingit ravi selle protsessi vastu?
Veel olen tablettide mahajätmise järgselt avastanud, et näo piirkonda, täpsemalt põse ja lõua vahelisele alale on tekkinud väikesed heledad karvad. Endokrinoloogi juures käisin, kes tegi hormoonuuringud ja väitis, et kõik on korras. Ütles, et probleem kuulub nahaarsti kompetentsi. Millise hinnangu minu probleemidele annate ja kas oskate soovitada mõnda head nahatohtrit Tallinnas, kelle juurde neis küsimustes pöörduda?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Peale antibeebipillide ärajätmist tekivad paljudel naistel vistrikud isegi siis, kui see varem probleemiks polnud. Soovitan minna nahaarsti vastuvõtule. Ta kirjutab Teile ravimid, mida hakkate nahale määrima.