klamüüdia 16.10.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Aasta tagasi olin esimest korda nö. võõras vahekorras (enne seda olin 4 aastat elanud suguelu vaid oma mehega). Mõned kuud hiljem hakkas mind vaevama muuhulgas silmade rähmasus ja sügelus. Käisin arstil ja mul diagnoositi klamüüdia. Saime abikaasaga mõlemad ravi (ühekordne annus) ja hiljem tehtud kordusanalüüs oli mul korras. Sel kevadel juhtus, et olin taas vahekorras mehega, kellelt ilmselt tol korral nakkuse sain (tema väitel olid tal analüüsid puhtad). Kogu vahekorra jooksul kasutasime kondoomi. Suvel hakkas mind jälle vaevama silmade kihelus ja rähm. Olen käinud juba kaks korda arsti juures klamüüdia analüüsi tegemas. Mõlemal korral on analüüsid olnud puhtad. Olen kuulnud, et vale-negatiivse vastuse oht on olemas. Kas peaksin veelkord analüüse tegema? Olen enda ja mehe tervise pärast väga mures, seda enam, et sooviksin ka lähiajal rasestuda. Tahan veel lisada, et oma abikaasa truuduses olen väga kindel. Liis

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud Liis!

Usun,et Teie poolt esitatud anamneesi järgi oleks kordusanalüüside tegemine küll näidustatud.Kui Te tuleksite minu vastuvõtule,siis teeksin:

-uuringu Chlamydia trachomatise antikehade esinemise suhtes veres

-uuringu Chlamydia trachomatise esinemise suhtes nii silmas kui ka urogenitaaltraktis molekulaarsel meetodil

Alles kõigi eelpool loetletud analüüside tulemuste põhjal julgeksin väita klamüdioosi esinemist või puudumist.