mis arvata? 03.10.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tervist, küsimus selline, et kas nõrkusjalgades (selline nagu nn hirmust tekitaud värin), mis esineb suhtpidevalt, siis väljaheide on pikemad aega juba kuidagi tesitmoodi, mitte kõht pole lahti, vaid kollakas rohkem ja paarkorda on lahti ka lühiajaliselt olnud, pluss valu kuklas ja nyyd hakkas kurk ka valutama veel, aga see on vist ilmselt külmetusest.Lisaks kõigele kipuvad käed aegajalt ööseti magades ära surema. Ja paar korda paksema tekiga magades on ka higistamist ette tulnud (ülaselg ainult) ja üskkord kui päeval koristasin suure hooga siis tuli ka selline külmhigi ülekeha. Et kas need võiksid hivi tunnused olla? Seksuaal suhteid uue tydrukuga alustasin juunilõpus, juulis olin paar korda vahekoras, augustilõpul juba väga tihti.Tean teda aastaid ja tema eelmist poissi ka (kellega tal oli 3 aastane kindel suhe) ja ta ise ytles,et ma olen täitsa lolliks läinud, et temal kyll pole mingeid suvakadega vahekorras olnud ja mingeid sümptoneid tal ka pole kunagi olnud. Ma poleksi neid symptoneid ilmselt tähele pannud, aga juhtusin netist haiguste kohta lugema, et need võiksid olla vabalt hivi algtunnused. Perearst ytles,et ma kujutan omale asju ette, et pole mul midagi viga, palaviku ega midagi pole, sellsit üldist nõrkust/väsimust ka pole ning lünfid on ka täiesti normaalsed ja , et aeg on liiga lühike, et mingeid sellised sümptoneid täheldada. ja et vastasel juhul peaks ma ennast üldse halvemini tundma. Või mis te arvata? See testitegemine on ka nii,et oota mingi kaks päeva ja kahepäeva jooksul lähen ma sada korda lolliks ju, niigi söön juba pool aastat rahusteid. Vot

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Tehke see test ära ja saate ometigi hingerahu. Teie kirjelduse alusel pole küll alust HIV-i kahtlustada.