psoriaas?? 18.09.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere
Kui olin internetis piisavalt ringi kolanud ja otsinud vastust oma küsimustele, siis veendusin, et kõige kindlam on siiski asjatundja käest otse küsida.
Olen 26 aastane naisterahvas. Kui olin 20 aastane tekkis jalale suur punetav laik, mis hiljem hakkas ketendama ja sügelema. Hiljem tekkis laike juurde. Kätele, jalgadele. Aastatega hakkasid need esimesed laigud kaduma. See mis esimesena tekkis, sellest polegi muud järel, kui vaid natuke krobelisem nahk.
Olen käinud arstidel, teinud allergia teste, kuid vastuseks saan alati...ei tea mis see täpselt on, määrige selle kreemiga, see võtab ketenduse ära.
Nüüd kui paar nädalat tagasi avastasin, et juuste piirile on ilmunud punetav laik, ehmusin korralikult. Õnneks on pikad juuksed mis seda varjavad, kuid siiski on see halb tunne, et ta seal on.
Ja nagu sellest veel vähe, tekkis alguses vistriku taoline punene laik silma alla millele kohe järgnes ka teine. Iga päevaga võtavad nad üha suurema kuju, ja ma ei taha enam toastki väljuda!
Täna pesemas käies avastasin, et mul on kätel palju selliseid punakaid laike tekkinud ja ka kõhul, mis aga suuremat kuju võtavad. (Märkasin neid tegelikult varem, kuid ei pööranud neile tähelepanu.)

Palun öelge, kas nendest laikudest on võimalik ka kuidagi lahti saada, või peangi koguks eluks selliseks hirmutiseks jääma??
Eelnevalt läbi põetud haigustest niipalju, et väiksena põdesin kollatõbe..muid haiguseid pole esinenud.

Ette tänades

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kahjuks on Teid nägemata raske midagi arvata. Soovitan tulla vastuvõtule, kuid niipalju võin öelda, et pole olemas nahahaigust, mida vähemalt leevendada poleks võimalik.