allergia ravi imikul 04.10.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on 5. kuune laps (vaid rinnapiima toidul), kellel tekkis väike toiduallergia – põskedel, lõual ja otsa-ees on punased täpid ning kogu näonahk (ka laugudel) karvendab. Käisin lapsega nahaarstil, kes kirjutas välja emulsioonsalvi SIBICORT ning käskis sellega lapse nägu määrida 3 korda päevas 10 päeva. Lugedes antud rohu kasutusjuhendit ma ehmatasin päris ära, kuna seal on kirjas, et:

1) salvi ei tohi kasutada silmade raviks;

2) pikaajaline kasutamine võib põhjustada kasutuspiirkonnas naha õhenemist ning see oht on suurem imikute nahal;

3) näole võib ilmuda akne või lokaalne karvudemete kasv;

4) laiaulatusliku ja pikaajalise kasutamise korral võib imikutel häiruda neerupealiste funktsioon;

5) ravimi koostisosad võivad põhjustada puuteallergiat;

6) ravitavat nahapiirkonda määritakse õhukeselt 1-3 korda päevas ning tavaliselt on piisav määrimine 1 kord päevas.

Kas Teie arvates võib siiski nii väikse lapse puhul antud ravimit kasutada?

Milline salv või kreem oleks rohkem lapse-sõbralikum ja teeks ta naha uuesti pehmeks ning mida võib ka laugudele määrida?

Toidu valikul olen ise edaspidi hoolikam!

Tänan!

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Preparaadi osas pole Teil vaja muretseda. Toimeaineks olevat hüdrokortisooni (1%) võib lühiajaliselt silmalaugudel kasutada. 10 päevane ravikuur on suhteliselt lühike, kuid ületada seda nii väikese lapse puhul poleks vaja. Kui lööve pole lapsel veel taandarenenud, võiksite järelraviks kasutada rasvasemat lastekreemi. Kui näonahk on ketendav peaksite vee sattumist näole minimeerima.

Dermatoloog S.Liiv