tupe piirkonna sügelus 29.09.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere

olen 20 aastane neiu. probleemiks on sügelus ja kipitus ning natuke suurenenud eritis tupest (lõhnav). Selline olukord on kestnud umbes kolm päeva, neid sümptomeid panen tähele just õhtuti, päevadeni on aega u 4-5 päeva. kas tegu on haigusliku probleemiga või võib see olla tingitud ka nt stresstist jne?

Maarja

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud Maarja!

Tõenäoliselt võib olla tegemist tupeseene ja bakteriaalse vaginoosiga,aga kui Te oma tervisest natukenegi hoolite,siis tuleks küll pöörduda arsti vastuvõtule, et end günekoloogiliselt läbi vaadata lasta. On kindlamast kindel, et ilma patsienti nägemata küll mingit diagnoosi välja panna ei saa,samuti väita kas on tegu haigusega või mitte.