Sügelised või Kubemetäid 30.09.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 15 astane neiu ja mul on mure. Nimelt avastasin endalt kubemepiirkonnas mingid putukad. Nad sarnanevad täidele. Arvasin et kui eemaldan karvakasvu,siis nad kaovad,aga ei. Karvade peal olid vaid tingud,täid ise aga nahal ja nad tekitavad sügelust. Kuidas ma saan need sealt ära ilma et pean kasutama mingeid spetiaalseid tampoone(nagu lugesin)? Kas pole mingit salvi või sampooni?? Palun aidake!

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Küllap on tegemist kubemetäidega. Mõelge järele , kus ja kellega Te olete viimasel ajal koos maganud. Kuna kubemetäisid loetakse tinglikult sugulisel teel nakkavaks haiguseks, soovitatakse selle haiguse olemasolul mõelda ka muude suguhaiguste esinemise võimalusele.. Kubemetäide raviks sobib apteegi käsimüügis saadaolev Nix kreem (hind ca 130.- EEK).Enne tarvitamist on kindlasti vaja lugeda patsiendi infolehte. Partnerid peavad ennast ravima üheaegselt.

Dermatoloog S. Liiv