Põletikulised silmad. 31.01.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 42.a. naine. Minu probleem on järgmine - juba kuu aega on silmad tursunud ja põletikulised. Silmade all on suurte kortsudega kotid. Esineb silmade sügelust, mille tagajärjel läheb silmade võrkkest punaseks. Mõni aeg tagasi esines silades ka rähma, mida viimasel ei ole olnud. Perearsti arvates on see tingitud silma- või näokreemist. Kuid kreeme olen kasutanud koguaeg ja probleemi pole varem olnud. Olen võtnud ka Claritini, kuid see võtab ära ainult sügeluse, mitte turse.

Lugupidamisega,
Mari

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Silmaümbruse kreem võib olla põhjuseks vaatamata sellele, et olete seda väga pikka aega kasutanud. Olete allergiseerunud kreemi mõne komponendi suhtes. Soovitan silmaümbruse kreemi ära jätta ning end nahahaiguste arstile näidata. Kui silmad sügelevad, punetavad või esineb rähma, võiksite end ka silmaarstile näidata.