Sõrmede lõhenemine 13.09.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Olen hädas oma kätega. Kevadel ja sügisel tekivad sõrmedele väikesed sügelevad vesivillid,mis hiljem katki lähevad. Villide asemele tekivad sõrmedele lõhed, mis on väga valulikud. Töötan kondiitrina ja eriti valulikud on lõhed munaga kokkupuutes. Olen käinud nahaarsti juures, kuid abi pole saanud. Ehk oskate teie mulle veidi nõu anda.

Ette tänades Alla

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Lugupeetud Alla!

Arvatavasti on tegemist sõrmede düshidrootilise (villilise) ekseemiga. Haiguse põhjus pole lõplikult teada. Selge on aga see, et villide ja eriti nende katkiminemise perioodil on kokkupuude veega või mistahes vedelikega või keemiliste ainetega täiesti vastunäidustatud. Perioodil, mil lööve on kätel, peaksite tegema kuiva tööd või olenevalt lööbe ulatusest olema isegi töövõimetuslehel. Mida rohkem Te hoidute küsimusesse täie tõsidusega suhtumast seda tõenäolisemaks muutub ka võimalus, et peate valima uue ameti. Ilma arstirohtudeta on löövet taandarenema saada raske. Väga oluline on käenaha õige hooldus ka lööbevabal perioodil.

Dermatoloog S. Liiv