Suguhaigus või põiehäda? 03.09.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Asi nimelt selles et viimase kuu jooksul olen pannud tähele, et peale urineerimist jääb keha alapiirkonda ebameeldiv nõrk valu (või on see kipitustunne) mis mingi aja jooksul möödub. Olen kuulnud et kui on klamüüdia nimeline haigus võib see olla üheks tunnustest, mingeid väliseid lööbeid ega sügelust mul pole, ainult vahekorras olemisega on nagu häiriks veidi mingi asi, kuid seda mitte välisel nahakontaktil vaid siseorganites. Ei tea kas peaks kõigepealt pöörduma naistearsti või uroloogi poole, mis nõu annaksite?

Ette tänades!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Soovitan pöörduda kas naha-ja suguhaiguste arsti või naistearsti vastuvõtule,et saaks teha vajalikud uuringud, selgitamaks millest on teie vaevused tingitud.Need kaebused võivad aga ei pruugi olla tingitud mõnest sugulisel teel levivast haigusest.Kindlasti pole ilma uuringuid tegemata võimalik öelda kas on tegemist klamüdioosi või mõne muu patoloogilise protsessiga.