aids 03.09.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olin mõni nädal tagasi juhuslikus vahekorras ilma kondoomita. Mul on hirm, et võin olla nakatunud HIV-sse. Kuidas edasi tegutseda, et oma hirmust üle saada.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tuleks pöörduda kas arsti vastuvõtule või noortekeskusesse või AIDS-i keskusesse ja lasta teha uuringud HIV-viiruse esinemise kohta.Teistkordselt tuleks uuringud teha siis kui nakatumise võimalusest on möödas vähemalt kolm kuud.Kui ka kolme kuu möödudes on vastavad uuringud korras,siis võib olla kindel,et te pole nakatunud.