nahaprobleem 25.08.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on selline probleem, et mul on seljal ja juuste piiril kukla juures mingid imelikud punnid, praeguseks on natuke need küll tagasi tõmbunud, kuid nädal tagasi olid need tõeliselt häirivd. Mul on peaaegu kogu aeg kuiv nahk, siis viimasel ajal seda öelda ei saa, eriti õhtuti on tunne, et nii juksed kui nahk on rasvane. millest see võib tuleneda ja kas ma peaksin uurima oma hormonaalset taset ?

Ette tänades,

Kadri

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kuiv nahk viitab võimalusele, et olete allergiline.

Hormonaalset uuringut ma ei soovita.

Kui olete juhuslikult pikemate juustega ja käinud näiteks juukseid toonimas, siis võib see olla tingitud keemiliste ainete ärritavast toimest. Samuti võib olla, kui kasutate palsameid, mis juustesse sisse jäävad.

Teid nägemata on raske midagi asjalikku soovitada. Oletused ei paranda.