Eritis tupest 24.08.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 21aastane naine. Täna avastasin, et tupest tuleb vähesel määral pruuni määrivat eritist. Võtan tri-regoli ja päevad peaksid hakkama alles umbes 5-6 päeva pärast, kui tabletileht lõppeb. Kunagi varem pole ma sellist eritist enne päevade algust tähele pannud. Kas see võib olla haiguslik? Hiljuti tehti mulle analüüsid, kuid need küll mingit haigust ei näidanud. Kahjuks ei ole võimalik kohe ka arsti juurde minna, nii et jään lootma Teie vastuse peale. Olen väga mures!!!!!!!!!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Menstruatsioonieelsel perioodil võivad naistel tekkida kaebused suurenenud eritiste üle tupest.

Kõige sagedamini esineb naistel menstruatsioonieelsel perioodil vaginaalkandidoosi ja bakteriaalset vaginoosi.Vaginaalkandidoosile on iseloomulik kohupiimataoline voolus,millega kaasneb sügelustunne genitaalide piirkonnas.Bakteriaalse vaginoosi puhul eritub tavaliselt tupest ebameeldiva lõhnaga limane eritis.Ilma vastavaid uuringuid tegemata ei saa aga välistada

mõne sugulisel teel leviva haiguse olemasolu.Erinevad haigused nõuavad agaerinevat ravi.Ilma kliinilist pilti nägemata pole ravi võimalik soovitada - kui,siis ainult tupe mikrofloorat tasakaasustavaid tupeküünlaid(näit.Vagisan)