seenhaigus? 09.08.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Minu probleemiks on imelik lööbetaoline moodustis kannakõõlusel. Tekivad villitaolised moodustised, nahk koorub maha(villi kohalt), piirkond on punetav. Ei sügele ega tekita valu. Sarnane pilt esineb aeg ajalt ka jalalaba külgedel. Samuti on üks varba küüs tuhm ning kollakas. Äkki on nende kahe vahel seos? Käin tihti trennis ning kannan spordijalatseid, süüdi niiske keskkond labajala piirkonnas?? Sooviksin veel teada, millist ravi selliste haiguste korral kasutatakse? Kas on ka võimalik ainult lokaalne ravi?

Tänud ette!

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Võib olla kaks erinevat probleemi-lihtne pidevast ärritusest tekkiv lööve kannaköölusel ja jalgade seenhaigus. Vajate dermatoloogi konsultatsiooni selle täpsustamiseks.

Ravi küüneseenhaiguse korral on eelissoovitusena tablettidena, aga tuleb arvesse ka paikne ravimküünelakk(siis vajate ka eraldi ravimkreeme tallaalustele).

Traumeeritud piirkonda, kui see nii on,peaks plaastriga kaitsma.

Kui traumakoht on märguv, on see ka infitseerunud, seega peab selle eelnevalt ära ravima. Sobilik oleks antibiootikumkreem.