pärast habeme ajamist... 01.08.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Probleem on järgmine: Noormehel (21) on lõua piirkonnas, eriti lõua all

valget veidi venivat mäda sisaldavad punnikesed. Sellised tekivad pärast habeme ajamist,

paari päeva jooksul, kui habe jälle kasvama hakkab.

Iseäralik on see, et iga selle punni keskel on karv. Neid punne leidub ka jalgade peal, ikka samasugused, keskel on karv. Nahk on veidi kuivavõitu.

Mis see võiks olla, millest põhjustatud, ja kuidas seda ravida?

Aitäh!

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

See on karvanääpsu põletik. Korduvat teket lõua piirkonda soodustab habemeajamisega seotud trauma. Raviks aitab paikne antibiootikumvedelik, mida väljastatakse retsepti alusel.