rant suu ümber 25.07.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, vaevan teid sellise küsimusega, et:

mul on nimetl juba pikemat aega suu ümber rant. Näeb välja nagu oleks kõvasti külmetada saanud või midagi taolist, aega ajalt küll tundub et läheb paremaks, kuid ikkagi püsib! Mul on see olnud juba oma 4 kuud ja ma olen täiesti nõutu mida ette võtta, ei tea kas niisutada, kuivatada, valus on ei oska enam meigiga ka katta! Tahaks lahti saada, loodan et oskate mingitki nõu anda millega tegemist võib olla!

Ette tänades!

Evelin

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kui olete lapsena allergiline olnud(teate enesel atoopilist nahapõletikk olnud-põlveõnnaldes, küünarönnaldes), võib arvata, et see enesest uuesti märku annab ärritus nahapõletikuna. Kõigepealt soovitan lõpetada(kui seda teete) huulte värvimine ja kasutada parfüümivaba huulepulka(pH Eucerin, saadaval apteekides).

Huulte ümbruse määrimiseks soovitan Panthenoli sisaldavat salvi(Bepanthen), vältige huulte ümbruse niisutamist keelega, sest see süvendab vaid kuivust.

Arst saaks aidata veel hüdrokortisooni sisaldava kreemiga, aga seda väljastatakse retsepti alusel.

Kui te juhuslikult kuskil pilli käite mängimas, võib olla see ärritus tingitud selle huulikust ja vajadusest huuli niisutada. Parim on loomulikult arstile asja selgitamiseks pöörduda.