kõõma ja kate 04.03.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tervist,
ma küsiksin oma mehe poolt ühte asja. Tal on hõredad juuksed, õhuke valge nahk (arvan et atoopne) ja kõõma. Hiljuti vahetasime asukohta, ja nüüdne vesi üldse ei sobi talle. Ta saab sellest otsa punakaks, nagu oleks lööv vms, ja siis peanaha peale tuleb mingisugune valge kate (mis muidugi võib olla talvemütsi tekitatud). Peanahk ilmselt ei valuta. Seda katet saab kratsida ka, seda on palju. Ta näeb välja sarnane kate kui lastel vahesti on peas. Lisaks sellele on tal "tavalist" kuiva kõõma "helvestena" juuste seas.

Oleme püüdnud kasutada alles omaabi; ta enam ei pese oma pead shampooni vaid kasvõi nahakreemiga. Mõtlesime et äkki nahk kuivab liiaks. Otsa kreemitab ta vahesti kui mõni nahakreem on käe ulatuses. Midagi muud pole teinud, isegi Nizorali mitte proovinud.

Kas kõlab nagu tal oleks mingisugune põletik, mitte ainult kõõma? Või seenehaigus?

Ma ei tea kas tal on kõdi.

Tänan eelkätte vastuse eest!

Merle

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kui teie mehel kirjeldatud nähud probleeme ei tekita, ei ole ju midagi hullu lahti. Kui ikka inimene ise abi ei soovi, siis jäävad ka kõige paremad soovitused tühjadeks sõnakõlksudeks. Kui ükskord nahahaigus teie meest tõsiselt häirima hakkab, eks ta siis otsib ise nahaarsti üles.