Sügelev punniline laik... 03.03.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Sügisel tekkis põlvest natuke ülespoole kintsu peale (tahapoole) punakas laik, mis sügeles. Paari päevaga läks sügelus hullemaks, veel paar päeva ja laik oli kaetud pisikeste mädapunnidega. Muidugi sügeles jubedalt ja oli vastikult valus ka kui miskit sinna vastu läks, kasvõi kitsamad püksid.
Kuhugi mujale sellist imelikku moodustist ei tekkinud ka. Imelikul kombel kadus umbes kahe nädala möödudes iseenesest jäljetult ära.

Nüüd avastasin samasuguse sügeleva punaka laigu täpselt sama koha pealt, eelmisest korrast on möödas üle poole aasta. Millega võib tegu olla? Lähen ka perearsti juurde, aga süda valutab.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Võimalik, et Teil oli seal herpes, millel on tendents korduda. Kahjuks Teid nägemata ma midagi täpset öelda ei saa.