ebakorrapärane pigmentatsioon ja laser 03.03.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun teie poole ,kuna sooviksin teada,kas laseriga on vöimalik eemaldada ka väiksemaid pigmendatsiooni erinevusi nagu näiteks tedretähne ja väiksemaid pigmendilaike(kreemid jms ei aita) ja kas pärast protseduuri päikesega need jälle välja ei löö?

Tänan!

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Pigmendilaikude eemaldamise efektiivsus oleneb sellest, kui sügaval pigment marrasknahas paikneb. Laserkeskustes töötavad tavaliselt ka arstid, nii et saate ühest kohast nii vastava konsultatsiooni kui ka protseduuri.
Kuna olen pigmendieemaldamise küsimuses üsna konservatiivne, soovitaksin teil selle küsimusega tegeleda sügis-talvisel perioodil.
Kuid tedretähnide vastu küll võidelda ei ole mõtet. Need paiknenad ju sügaval epidermise pigmenti moodutavas kihis ja kui neid näiteks eemaldadagi, on tulemuseks jäädav naha pigmenditus ehk mittepäevituv nahk. See ei oleks mitte ainult kosmeetiline probleem, vaid ka ohtlik, kuna eemaldatud pigmendikihi tõttu puuduks organismil kaitse kahjulike sügavale tungivate ultraviolettkiirte eest.