moodustis peenisel 02.03.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Paar kuud tagasi, jaanuari alguses tundsin peenise ümber kerget sügelust ja nädala pärast tekkisid peenise pea/otsa peale pisikesed punased laigukesed, mis aga kadusid paari päevaga iseenesest.
Paari nädala pärast aga tekkisid pisikesed kergelt sügelevad punnikesed reite sisekülgedele.
Täna, kui sügeluse algusest on möödas 2 kuud, avastasin oma peeniselt aga umbes sentimeetri pikkuse ja poole sentimeetri laiuse nahapinnast 3-4 millimeetrit kõrgema mügariku, mis küll ei sügele ega ole ka valus.
Arsti juurde ma kahjuks minna ei saa, sest haigekassakaarti mul pole ja eraarsti jaoks raha ka mitte.
Äkki oskate öelda, mis see olla võiks? Ja mida ette võtta? Olen muidu juba üle 4 aasta püsisuhtes ning elukaaslasel mingeid sümptomeid ei ole. Kuigi paar kuud tagasi, kui sügelust tundsin, tundis temagi pärast vahekorda kerget sügelust, mis aga kadus pärast pesemist. Enam ta seda tundnud pole.
Aitäh.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kahjuks kirja teel ma Teid aidata ei saa. Soovitan naha-ja suguhaiguste arsti vastuvõtule pöörduda. Kui haigekassa kaarti pole, tuleb registratuuris visiiditasu ise maksta ning ka kõik vajalikud ravimid tuleb osta täishinnaga.