Diagnoos 19.07.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere Dr. Airi Poder.

Mina olen 23 a. noormees ja pohjus miks ma kirjutan selle kirja teile, on selles, et olen praugult eestist valjas ja mul ei ole voimalik ise arsti kylastada. Ma saan ka sellest aru, et teil on raske diagnoosida lihtsalt kirja vahetusel.

Yks kolm nadalat tagasi tekkis mul kihelus valisgenitaalil ja selle ymbruses ja moned paevad hiljem oli naha paar punast kohta valisgenitaalil. Nadala parast muutus see villiks aga mis yldse valu ei tee. Ja veel teisel nadalal tekkisid mone villid munanditel, mis sygelevad ega tee yldse valu. Mul ei ole valus urineerida ega ole teisi tervise haireid. Aga kubemeymrus sygeleb ja alakoht samuti, ilma, et seal oleks midagi naha.

Viimati oli mul seks tudrukaga enne kaebusi umbes kuu aega ja see ilma kondoomita.

Mul on kysimus selline, et mis see voiks olla ja kas ma kannataks kaks kuud veel, kuna siis ma olen eestis tagasi ja saan kohe arsti juurde minna. Kas see voib pohjustada jaadavaid tervise haired?

Teid ette tanades ja vastust oodates. Marek

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud Marek!

Teil on õigus-ainult Teie poolt antud kirjelduse järgi pole tõepoolest võimalik diagnoosi panna ja ravi soovitada, ükskõik kui väga ma ka ei sooviks aidata.

Võin ainult arvata, et ehk on tegu genitaalherpesega (mille raviks sobib Zovirax kreem).Pole välistatud kubemetäide esinemise võimalus.

Kuna diagnoos on lahtine, siis ei saa ka öelda kuivõrd ohtliku tervisehäirega tegu võib olla.Loodan, et jäädavaid tervisehäireid need villid ei põhjusta.

Eestisse jõudes pöörduge palun kindlasti dermatoveneroloogi vastuvõtule.

Lugupidamisega, Airi Põder