Seenhaigus 02.03.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Kirjutan oma mehe eest, kuna tema arust see pole probleem. Nimelt on tal mõlema suurevarbaküüned sellised pruunikad. Nagu oleks küüne all mäda, selline kollakas-pruunikas. Mu kosmeetikust tuttav ütles, et see võib olla seen, aga enne nägemata on raske öelda. Minu küsimus on siis selline, kuhu soovitate teie minna nahaarsti juurde Tallinnas (tasuta) ja kas võib olla tegemist seenega ja kui ohtlik see on?

Ette tänades,
Kateliin

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Küüneseene suhtes konsulteerivad kõik nahaarstid. Küüneseen on vähem nakkavam kui nahal olev seenhaigus. Kas teie mehel on küüneseen või mõni muu küüntehaigus, selgub täpsemini konsultatsioonil ja vajadusel ka seeneproovide andmisel.