Allergiline dermatiit 25.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 24 aastane naine ja paaril viimasel aastal on mul tekkinud sõrmede paksemale nahale vesivillid, mis on alati ise ära kadunud. Kuu aega tagasi läksid need ühel sõrmel mädanema ja see sõrm ei liikunud enam. Käisin Hiiul nahaarsti juures ja ta pani diagnoosiks allergiline dermatiit. Kästi määrida briljantrohelisega (kasutan saialille tinktuuri, sest oma töö tõttu ei saa ma roheliste kätega käia) ja kasutada kummikindaid ning kirjutati välja Fusicort salv. Kuu aega on nüüd mööda, mädased kolded kadusid ära aga ville tekib järjest juurde. Sõrmedelt on peopesa poole pealt kõik nahk maha tulnud ja kus veel on puhast nahka tuleb ville aina juurde, k.a. peopesad. Salv on otsakorral aga ville järjest tuleb. Kas on ka muud ravi kui see salv? Käed näevad päris jubedad juba välja.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kui haigus kulgeb edasi, tuleb oma arsti juurde tagasi minna. Ravi tuleb vahetada, kuna mädavillid on välja ravitud. Teie vana haigus on seoses mädapõletikulise tüsistumisega läinud ägedamasse staadiumisse.