punetus 17.07.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

MInu küsimus oleks selline, et kas on vaja tunda muret, kui paremal reiel genitaali vahetus läheduses asub selline ringikujuline punane laik, millel on kõrgendatud piirjoon. Koht küll ei valuta, kuid on näha naha ketendamist.

Selle tekkimisest on möödund peaaegu nädal ja alguses oli see väiksemöödulisem kui praegu.

Mees

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kindlasti tasuks muret tunda,sest punetav ringikujuline kõrgenenud piirjoontega laik nahal viitab kindlasti haigusele,isegi siis kui see ei sügele ega valuta.Tõenäoliselt võib tegu olla nakkava seenhaigusega,aga ilma nägemata

pole küll võimalik diagnoosi panna.Soovitan võimalikult kiiresti näidata seda haiguskollet arstile.