klamüüdia ravi 23.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas "Sumomedi" ühekordse doosi (4 tbl.) tarvitamine klamüüdia raviks on 100%-lise tõhususega vahend? Kui kiiresti vastavad mikroorganismid hävivad organismist? (Muidugi oleks nakkuse vältimiseks ohutum kasutada kondoomi, aga kui sellega vahekord ei õnnestu, siis nagu lahendust ei leia.)

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Sumamadi ühekordne annus 1 gramm on efektiivne tüsistumata urogenitaalse klamüdioosi korral. 100%-list tõhusust pole mitte ühegi ravimeetodiga võimalik garanteerida.