Suu 22.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on mure, nimelt olen juba üle aasta olnud kimbus suu sisse tekkivate haavanditega (sellised, nagu oleks hammustanud ja siis lähevad pealt valgeks ja valutavad), need pole eriti suured aga paranevad kaua ja olen nii väsinud, et pean koguaeg nende pärast valima, mida süüa - et valus poleks.
Arvasin algul, et hammustan öösiti kuidagi aga need on tekkinud sellistesse kohtadesse, kust pole võimalik hammustada.
Vitamiini puudust ka ei tohiks olla, kuna söön astelpaju marju paar tükki päevas ja nagu väsimust ja loidu tunnet pole.
Palun aidake või suunake.

Ette tänades,
Piret

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Tegemist on aftidega. Ostke apteegist Mundisal geeli, mis vaigistab hästi valu. Põhjust asjale alati ei leitagi. Võibolla vajavad teie toitumisharjumused ja igapäevane elukorraldus veidi korrigeerimist. Ainult astelpaju marjad kogu vitamiinivajadust ei kata.